ما را دنبال کنید:

شرکت پیام مشرق

در زمینه نرم‌افزار یکپارچه مدیریت کتابخانه و کتابخانه دیجیتال، دو شرکت پیام حنان و پیام مشرق با امضای قرارداد کنسرسیوم به منظور ارائه نرم‌افزار نیکا (نرم افزار یکپارچه مدیریت کتابخانه و کتابخانه دیجیتال) به جامعه کتابداری تشکیل کنسرسیوم پیام را دادند. همکنون نیکا بیش از هزار استفاده کننده در سراسر کشور دارد. نیکا یک ILS است. نیکا برای مدیریت تمامی منابع کتابخانه اعم از منابع انسانی، منابع فیزیکی و دیجیتال مورد کاربرد می‌باشد. نیکا یک Total Solution ماژولار برای مدیریت منابع اطلاعاتی کتابخانه، آرشیو و مرکز اسناد است.

نیکا که توسط کنسرسیوم پیام ارائه می‌گردد نرم‌افزاری برای نسل آینده کتابخانه‌هاست. نگاه زیرسیستم‌های نیکا یک نگاه حرفه‌ای است، نیکا نه تنها تمام زیرسیستم‌های روتین یک نرم‌افزار کتابخانه‌ای را دارد بلکه در بخش منابع دیجیتال، RFID و یکی از جدیدترین دیدگاه‌ها به نام E-payment و E-wallet ، نسل حرفه‌ای از نرم‌افزارهای کتابخانه‌ای را به خود اختصاص می‌دهد. کنسرسیوم پیام که متشکل از یک تیم دانش بنیان و یک تیم حرفه‌ای در پشتیبانی و خدمات پس از فروش است نیکا را به عنوان محصول برتر کتابخانه ای انتخاب کرده‌اند. نیکا در زیرساخت مدیریت اطلاعات Multi Standard است که خود مفهوم مولتی استاندارد نیز یک نوآوری در تولید نیکا به حساب می‌آید.

نیکا که محصول کنسرسیوم پیام است، نسل جدیدی از سیستم‌های یکپارچه کتابخانه‌ای است. خیلی از مانورها روی ماژولهای نرم‌افزارهای تجاری موجود در بازار در نیکا مهندسی دیده شده و به راحتی قابل بهره‌برداری است. مثلا شبکه بین کتابخانه‌ای، بهره‌برداری از RFID ، ورود دسته‌ای منابع دیجیتال، زیرسیستم سفارشات و مدیریت اصطلاحنامه از امکانات سهل الوصول سیستم است. نیکا تنها نرم‌افزار کتابخانه‌ای است که حتی بخش طراحی کاربرگه و مدیریت آن نیز تحت وب است.

علت ایجاد کنسرسیوم پیام، معرفی نسلی نو و تحولی عظیم در صنعت کتابداری کشور است. نگاه متفاوت نیکا نگاهی جدید به حرفه کتابداری و اطلاع رسانی است. در کنسرسیوم پیام، تمام تلاش معرفی تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود در نیکا است که با شعار بینش عمیق و تصمیم دقیق محصولی نوین با دیدگاهی نوین را برای بهترین‌ها به ارمغان بیاورد.