ما را دنبال کنید:

سمنتا؛ سامانه مقاله‌های تمام متن الکترونیک

سمنتا؛ سامانه مقاله‌های تمام متن الکترونیک

سامانه مقاله ها و نسخه‌های تمام متن الکترونیکی "سمنتا" با توجه به نیاز دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگران و محققان در تامین منابع اطلاعاتی و دسترسی سریع و آسان به منابع و به منظور رعایت صرفه و صلاح در خرید، اشتراک و بهره برداری از منابع اطلاعات علمی طراحی شده است. این سامانه به عنوان یکی از درگاه‌های  اشتراک منابع علمی، به منظور نهادینه کردن فرهنگ اشتراک منابع علمی در موسسات آموزشی و پژوهشی، و بهره برداری از کاربردهای عملی آن در به اشتراک گذاری و استفاده از مقالات الکترونیکی آماده خدمات رسانی به پژوهشگران و محققان، دانشگاهیان و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور است .

"سمنتا" تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا  با ارتقا کیفیت و خدمات و همچنین افزایش تنوع سرویس‌های خود، چتری مطمئن برای مراکز علمی و تحقیقاتی کشور باشد. این ساختار که با برنامه ریزی و تلاش متخصصین بومی طراحی شده و به اجرا در آمده است، سمنتا توانسته رویکردی نوین در زمینه تامین مقالات و دسترسی‌های علمی را فراهم نماید. دسترسی به پایگاه‌های آفلاین و آنلاین تخصصی و عمومی، و سرعت بالا در پردازش اطلاعات، تنها بخشی از خدمات سمنتا است. از جمله امکانات سمنتا می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-         دسترسی به بیش از 95 درصد پایگاه‌های علمی

-         تماما مبتنی بر وب

-         سرویس دسترسی‌های آنلاین به پایگاه‌های علمی

-         ایجاد حساب کاربری برای کاربران

-         تامین حداکثر ظرف 1 الی 8 دقیقه در هرساعت شبانه روز

-         تامین 24 ساعته محتوا و منابع مورد درخواست جوامع علمی و پژوهشی کشور

-         کنترل و تخصیص شارژ و اعتبار به کاربران

-         مدیریت حساب افراد در میزان دانلود منابع

-         کاهش میزان خطا با استفاده از استاندارد بین المللی DOI

-         پشتیبانی 24*7 که حیطه عملکرد آن را از سایر رقبا متمایز نموده است. آمادگی کارشناسان این بخش در ارائه خدمات به کاربران و مراکز به صورت تلفنی و یا با استفاده از ارتباطات اینترنتی

 یکی از راهکارها و اهداف اصلی سمنتا ارائه خدمات به تمامی جوامع علمی-پژوهشی و مراکز آموزشی کشور است. به دنبال تحقق این هدف برآن شدیم تا امکان دسترسی و استفاده از این خدمات برای تمامی سطوح علمی فراهم و قابل استفاده گردد، لهذا ارائه سرویس در دو حالت Charge Base (شارژ سالیانه) و  Usage Charge (شارژ مبتنی بر مصرف) امکان پذیر است که مراکز می‌توانند هر یک از حالات فوق را انتخاب نموده و از مزایای آن بهره‌مند گردند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب‌سایت سمنتا مراچعه فرمائید.