ما را دنبال کنید:

دستگاه ضد عفونی کننده کتاب

دستگاه ضد عفونی کننده کتاب

کتاب‌ها و منابع موجود در کتابخانه در دست هزاران نفر دست به دست می‌شوند، لذا می‌توانند محل مناسبی برای تجمع انواع ویروس، باکتری و قارچ باشند. همچنین گذشت زمان و شرایط محیطی می‌تواند بستر رشد قارچ، باکتری و ویروس را برای کتاب فراهم نماید.

راهکارچیست؟ استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده کتاب(Book sterilizer)  تنها  راهکار اصولی، مطمئن و کارآمد است. با این دستگاه در کسری از زمان می‌توانید کتاب‌هایی که آلوده به انواع قارچ، ویروس و باکتری باشند را ضدعفونی نمایید . به این منظور کافی است کتاب‌ها را برای مدتی کوتاه (بین 45 ثانیه تا 1 دقیقه) در دستگاه   Self clean book sterilizer قرار دهید و کتاب را عاری از هرگونه میکروب، ویروس و قارچ استفاده نمایید.

 Book sterilizerچگونه عمل می‌نماید؟ این دستگاه با استفاده از لامپUV  و فن‌های تعبیه شده، تمام صفحات کتاب را در معرض UV قرار می­دهد و عملکرد فن‌ها باعث رسیدن نور به تمام صفحات کتاب می‌شود .

عطر خفیفی که بعد از خروج کتاب از دستگاه حس می‌شود این اطمینان را به خواننده می‌دهد که کتاب کاملا استریل شده است. ظرفیت مخزن این دستگاه 6 تا 8 کتاب و زمان مورد نیاز جهت استریلیزاسیون بین 45 ثانیه تا 60 ثانیه می‌باشد. بنابراین با استقرار حداقل یک دستگاه در هر کتابخانه مراجعه کننده با اطمینان خاطر کتابی استریل تحویل می‌گیرد.

تماشاخانه تصویر

View the embedded image gallery online at:
https://payamlib.com/component/k2/item/168#sigProIde5f5840d63