ما را دنبال کنید:

نرم‌افزار مدیریت کتابخانه مدارس

نرم‌افزار مدیریت کتابخانه مدارس

به منظور ایجاد فضاهای مطالعه، پژوهش و آشنایی دانش آموزان با فناوری های نوین آموزشی، ایجاد کتابخانه و نحوه صحیح استفاده از آخرین تکنولوزی های فرهنگی دنیا از الزامات فرهنگی این روزهاست، به همین منظور ارتقای سطح دانش جوانان و نوجوانان مهمترین هدف ایجاد کتابخانه مدارس است.  متاسفانه تاکنون مدارس  اندکی در کشور مجهز به کتابخانه به معنای واقعی هستند.

با توجه به ضرورت تقویت بنیه علمی فرزندان و آینده سازان کشور، شرکت پیام حنان با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه کتابخانه، مرکز اسناد و آرشیو های سراسر کشور و با بیش از هزار مشتری در سطح کتابخانه های سازمانی و دانشگاهی، با ایجاد دپارتمان کتابخانه مدارس از صفر تا صد (مشاوره تا راه اندازی) در تمام نقاط کشور توسط همکاران متخصص و زبده خود ، گام مهمی در زمینه آشنایی مدارس، دانش آموزان با جهان مجازی و کسب دانش و اطلاعات روز برداشته است. لذا به این منظور همکاران شما در شرکت پیام حنان گام‌های ذیل را جهت راه اندازی کتابخانه مدارس در دستور کار خود در دپارتمان کتابخانه مدارس دارند:

1. طراحی فضای فیزیکی کتابخانه به منظور دل انگیزسازی محیط فیزیکی کتابخانه

2. راه اندازی نرم افزار کتابخانه به منظور انجام کلیه امور کتابخانه (راه اندازی کتابخانه بدون توجه به نرم افزار کاری ابتر و بیهوده است).

  1. طبقه بندی منابع کتابخانه درحیطه موضوعی منطبق بر استاندارد جهانی به شکل بومی سازی شده برای مدارس
  2. ثبت نام اعضای کتابخانه جهت امانت گیری

5. راه اندازی سامانه بازیابی اطلاعات و جستجوی منابع کتابخانه ای به زبان ساده

6. راه اندازی سرویس میز امانت

7. اطلاع رسانی سرویس تازه های کتابخانه به اعضا

8. راه اندازی کتابخانه دیجیتال مدارس

9. طراحی پورتال کتابخانه با مدیریت محتوا و تعبیه ماژول اختصاصی جهت دسترسی به منابع از منزل

10. راه اندازی فعالیت های جنبی مسابقات کتابخوانی، آموزش استفاده از کتابخانه و .... از طریق پورتال کتابخانه

11. آموزش و راه اندازی پرسنل کتابخانه جهت مدیریت کتابخانه الکترونیک مدرسه با آموزش فشرده مبانی مورد نیاز علم اطلاعات و دانش شناسی جهت نقش کاتالیزگر بودن آن در بعد آموزشی

با عنایت به گامهای فوق، همکاران این شرکت آماده ارائه مشاوره و راه اندازی کتابخانه مدارس با راهکارهای علمی و عملیاتی هستند.