ما را دنبال کنید:

سیستم امنیتی کتابخانه‌ای

سیستم امنیتی کتابخانه‌ای

کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع رسانی هر ساله بخش عمده بودجه خود را صرف تهیه منابع اطلاعاتی در قالب‌های متنوع می‌کنند. لازمه ارائه خدمات مناسب به مراجعه کنندگان تهیه منابع مورد نیاز استفاده کننده در مجموعه است. ضرورت حفاظت و نگهداری از منابع برای هر کتابخانه‌ای حیاتی است. هم به لحاظ ارائه خدمات بهینه و هم حفاظت و نگهداری آنها و هم جلوگیری از هدر دادن بودجه صرف شده. شرکت‌های بیشماری در سطح دنیا با ارائه راهکارهای مناسب تلاش می‌کنند تا با استفاده از فناوری‌های نوین قابلیت‌های حفاظت و کنترل مجموعه‌ها را ارتقا دهند. در ایران از سال‌های گذشته تلاش‌هایی در این زمینه توسط شرکت کتابداری و اطلاع رسانی پیام حنان انجام شده است.

شرکت کتابداری و اطلاع رسانی پیام حنان با یک دهه سابقه، به‌عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه طراحی تجهیزات استاندارد کتابخانه‌ای، پس از سال‌ها تحقیق و توسعه و کار اجرائی، در زمینه تولید گیت‌های امنیتی کتابخانه‌ای، فرایند کامل سیستم ضد سرقت کتابخانه‌ای را برای کتابخانه‌ها به ارمغان آورده است. این شرکت با بکارگیری آخرین دستاوردها و فن‌آوری‌های روز دنیا در زمینه تجهیزات الکترومگنتیک، تحولی بزرگ در این زمینه بوجود آورده ‌است. این دستاورد با نام تجاریEM200-R10 ، زمینه‌ساز بهره‌وری و خدمت‌ رسانی مطلوب و حفاظت از منابع اطلاعاتی ارزشمند در کتابخانه ها و مراکز اسناد را فراهم آورده است.

این شرکت در مسیر توسعه و ارتقای سطح خدمات خود به کتابخانه‌های کشور، در سال “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی”، اقدامات اولیه تولید را در دستور کار خود قرار داد و توانست در مدت شش ماه فاز تولید انبوه را به ثمر بنشاند. با توجه به بومی سازی این فرایند از ابتدا تا انتها، پیام تنها شرکتی است که توانست طی این مدت بیش از یکصد کتابخانه را در سراسر کشور به طور کامل به این تجهیزات مجهز نماید.

شرکت کتابداری پیام حنان تنها دارنده تکنولوژی جدید گیت کتابخانه‌ای EM در ایران است که به نام‌های مختلف گیت ضد سرقت کتابخانه‌ای، سیستم امنیتی کتابخانه‌ها و گیت حفاظتی کتابخانه نیز معروف است . این شرکت توانسته است فرایند کامل تولید را در داخل کشور و با همت کارشناسان داخلی به ثمر بنشاند و با این افتخار این توان را دارد که گارانتی این محصولات را مادام العمر ارائه دهد.

از جمله مشکلات این تکنولوژی در گذشته خطای زیاد هنگام عبور تگ و آلارم‌های خطا به علت تداخلات بود که با فن‌آوری پیام این اتفاق به حداقل رسید و امروز گیت های پیام بیشترین شناسایی را با کمترین خطا انجام می دهد.

گیت‌های ضد سرقت کتابخانه‌ای پیام یک تکنولوژی کاملا بومی است که با دقت فوق العاده بالا در تشخیص عبور تگ و آلارم، همراه با خطای کمتر می‌باشد این گیت‌ها دارای تکنولوژی سیگنال دیجیتال است که باعث می‌شود دقت فوق‌العاده بالاتری نسبت به سایر نمونه‌ها داشته باشد.

گیت‌های ضد سرقت کتابخانه‌ای پیام با گارانتی مادام العمر تعویض، باعث شده تا اطمینان کاربران را در انتخاب بهتر یک گیت مناسب برای کتابخانه جلب نماید.

پیام حنان تنها تولید کننده گیت‌های ضد سرقت کتابخانه‌ای در ایران و جزو معدود تولید کنندگان گیت EM در سطح جهان است که از نظر سرعت و دقت، برتری‌های فنی بسیاری نسبت به سایر تولیدکنندگان در سطح دنیا دارد. این شرکت طیفی از تجهیزات وابسته به گیت‌های حفاظتی کتابخانه را نیز تولید می‌کند که از جمله میتوان به فعال کننده و غیرفعال کننده و شناساگر تگ و هاست اشاره نمود.

ویژگی‌های فنی محصول

EM200-R10 یکی از پرطرفدارترین محصولات پیام حنان می‌باشد که به علت ظاهر جذاب، نظر کاربران زیادی را به خود جلب نموده است. بدنه اصلی این گیت چوبی متشکل از یک لایه رنگ و روکش PVC با ابعاد ۱۸۰ در ۵۰ در ۲ سانتی متر است و برای تمام شرایط آب و هوایی توصیه می‌گردد. همچنین دارای پایه‌ای فلزیست که در فاصله ۱۵ سانتی متری از پایین گیت توسط دو سوراخ به بدنه پیچ شده است. ضخامت این پایه فلزی ۵ میلی متر است بنابر این گیت EM200-R10 در قسمت پایه، دارای ضخامت زیادی نیست و به همین دلیل در اکثر کتابخانه‌هایی که درب کتابخانه به سمت دیوار باز می‌شود بدون محدودیت (در پشت درب) نیز قابل نصب است. پایه فلزی این گیت به نحوی طراحی شده است که پس از پیچ شدن به زمین، اجازه میدهد تا بدنه گیت حتی با برخورد شدید، تا کمتر از ۲۰ درجه تکان بخورد و ضربات آنی، باعث شکست و آسیب به گیت نگردد. در واقع ضربات شدید به نوعی انرژی تبدیل می‌گردد که باعث نوسان گیت (و نه شکست آن) شود. علاوه بر آن تنوع رنگ باعث می‌شود که گیت‌ها برای کاربران کتابخانه در هنگام عبور و مرور قابل رویت باشد تا از برخوردهای سهوی جلوگیری به عمل آید. همچنین نوع طراحی، تاثیر مضاعفی در ارتباط با القای ایمنی و امنیت برای کاربران کتابخانه ایجاد می‌نماید.

رنگ‌های جذاب این گیت باعث شده علاوه بر اینکه گیت کار محافظت از منابع کتابخانه را انجام دهد بلکه مکمل دکوراسیون کتابخانه نیز باشد.

دیگر ویژگی مهم گیت EM200-R10 حفظ ظاهر اولیه آن پس از گذشت سالها استفاده است. زیرا خش و خطوطی که ممکن است بر اثر رفت و آمد افراد و یا احتمالا تمیز کردن بدنه آن ایجاد شود، بر روی این جنس گیت تاثیر نمیگذارد و بدنه پس از گذشت سال‌ها همچنان صاف و براق باقی خواهد ماند.

  • شکوفایی تولید سیستم ضد سرقت کتابخانه به دست کارشناسان شرکت پیام ظهور یک فن‌آوری کاملا بومی است که امنیت از منابع اطلاعاتی را در یک کتابخانه تضمین می‌نماید. در این راستا شرکت پیام حنان با بیش از یک دهه تجربه به عنوان یک شرکت پیشرو در تولید تجهیزات مدرنکتابخانه‌ای پس از سال‌ها تحقیق، توسعه و کار اجرایی، سیستم ضدسرقت کتابخانه با استفاده از تکنولوژی Electromagnetic )EM) را برای کتابخانه‌ها به ارمغان آورده است.
  • شرکت کتابداری و اطلاع رسانی پیام حنان با بهره‌گیری از آخرین دستاوردها و فن‌آوری در زمینه تجهیزات Electromagnetic در امنیت، زمینه ساز بهره‌وری و خدمت رسانی مطلوب را در کتابخانه‌ها فراهم آورده است.
  • این شرکت در راستای طرح‌های توسعه‌ای خود، از سال ۹۱ که به نام ” تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ” نام نهاده شد پا به عرصه تولید نهاد و هم اکنون سیستم‌های ضد سرقت تولیدی شرکت پیام در دو مدل EM200-H10 و EM200-R10 در بسیاری از کتابخانه‌های سراسر کشور نقش امنیت را ایفا می نماید.
  • در عصر حاضر، حفاظت از منابع اطلاعاتی یکی از مهمترین گزینه‌های مورد توجه کتابخانه‌های سراسر کشور است راه حل شرکت پیام یک راه حل اقتصادی و مستقل از نرم افزار برای حفاظت و پیاده سازی امنیت در سطح کتابخانه‌ها ست.